OLEJ ZAKROS 0,3, SITIA,Kréta

Tisk
super extra virgine olivový olej ze sdrce obl. Sitia-Zakrosu, krémový, máslový, výrazný s jemným náznakem vanilky.
olej - zakros
zakros plech
Popis

Vynikající olivový olej lisovaný dle 4000 let staré tradiční receptury z vypeckovaných oliv, které jsou sbírány výhradně ve druhém prosincovém týdnu do poloviny ledna. Po sběru ihned za studena lisovány.
Olej má konzistenci jemně krémovou, máslovou a plnou chuť s jemnou hořčinkou v konci a krásně zelenkavou barvu s jiskrou. V konci svěží mírně nasládlé olivové aroma s mírným náznakem vanilky. Má velmi nízkou aciditu - max 0,3%.


Olivové oleje se v této rodinné firmě vyrábí již po tři generace a na základě těchto mnohaletých zkušeností je celý proces výroby oleje prováděn s maximální péčí a odborností. Celý proces od pěstování oliv (nepoužívají se žádná umělá hnojiva), sklizeň (ručně), lisování (za studena z prvního lisu, bez použití chemikálií) a lahvování (v moderních zařízeních) je navíc pečlivě dozorován samotnými majitely.

Tento olej najde široké využití jak v teplé, tak i studené kuchyni. Ve studené kuchyni se používá klasicky do salátů a zeleninových pokrmů, je úžasné jím lehce zakápnout kvalitní kozí nebo ovčí sýr, na Bruschettu, na dozdobení a pod. V teplé kuchyni je skvělý k nakládání masa a do marinád, kde svými vlastnostmi maso krásně zkřehčí, na zapékaný sýr či zeleninu, na Ratatouille, na zakápnutí těstovin, spolu s citrónem na ryby, a určitě se nebojte tento olej použít i na přípravu všech druhů minutek, ryb, zeleniny ve woku, vaječné omelety či volského oka a pod. Pokrmy po tepelné úpravě s tímto olejem získají naprosto jiný chuťový rozměr!

Oblast: ostrov Kréta, Sitia - Zakros

Nabídka: sklo:250ml,500ml,750ml,1 ltr, plech:3ltr,5ltr

foto paticka